محصولات

/محصولات
محصولات۱۳۹۷/۱۰/۲۶ ۱۲:۱۵:۴۳

با توجه به عملکرد مطلوب‌تر تکیه‌گاه‌های جداساز لرزه‌ای لغزنده اصطکاکی نسبت به نوع الاستومری آنها، شرکت فنی‌مهندسی سپنتا سازه کهن در یک پروژه تحقیقاتی برای اولین بار در کشور موفق به ساخت نمونه‌هایی از این سیستم‌های جداساز لرزه‌ای شد.

در این پروژه تحقیقاتی شرکت فنی‌مهندسی سپنتا سازه کهن برای اولین بار در کشور دو نمونه تکیه‌گاه جداساز لرزه‌ای تک پاندول اصطکاکی (SFP) و دو نمونه تکیه‌گاه جداساز لرزه‌ای سه پاندول اصطکاکی (TFP) مطابق با طرح بدست آمده از طراحی آنها برای پل تقاطع بزرگراه کردستان-خیابان ملاصدرا واقع در شهر تهران را با مقیاس ۱/۴ از نمونه‌ی اصلی ساخت. هر یک از تکیه‌گاه‌های جداساز لرزه‌ای اصطکاکی فوق‌الذکر با توجه به نوع فولادهای مصرفی و ملاحظات اقتصادی، نمونه اول بصورت یکپارچه (از یک جنس فولاد) و نمونه‌ی دوم با بکارگیری دو جنس متفاوت از فولاد ساخته شدند.

تکیه‌گاه‌های جداساز لرزه‌ای اصطکاکی به دلیل اینکه در محیط‌های باز بکار گرفته می‌شوند، در مواجهه با رطوبت و عوامل خورنده قرار دارند. علاوه بر این در تکیه‌گاه‌های جداساز اصطکاکی، لغزنده‌های اصطکاکی با ‌سطوح لغزندگی در تماس هستند و در زمان وقوع ارتعاشات لرزه‌ای نسبت به یکدیگر تحت لغزندگی و سایش قرار می‌گیرند. بنابراین از آنجایی که وقوع لغزندگی در آستانه‌ی شروع تحریک زلزله وابسته به سختی و کیفیت مناسب سطوح لغزندگی می‌باشد، استفاده از فولادهای ضد زنگ در ساخت تکیه‌گاه‌های جداساز لغزنده‌ی اصطکاکی الزامی و ضروری است. اما به دلیل گران بودن فولادهای ضد زنگ، ساخت تکیه‌گاه‌های جداساز لرزه‌ای با فولادهای ضد زنگ در مقیاس واقعی (۱/۱) بطور قابل‌توجهی هزینه‌بر است. از اینرو در نمونه‌ی دوم، بخش‌های اصلی تکیه‌گاه‌های جداساز لرزه‌ای اصطکاکی که تحت لغزندگی و سایش قرار دارند با استفاده از فولادهای ضد زنگ و بخش‌های حاشیه‌ای دیگر آنها با استفاده از فولاد‌های معمولی و با پوشش‌های مناسب ضد زنگ ساخته و بطور مناسب به یکدیگر متصل می‌شوند.

با تعامل و همکاری‌های علمی و پژوهشی که بین شرکت فنی مهندسی سپنتا سازه کهن و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در طی یکسال گذشته صورت گرفته، این شرکت اولین و تنها شرکتی است که تا کنون در کشور موفق به دریافت نظریه فنی در خصوص سیستم‌های جداساز لرزه‌ای لغزنده اصطکاکی با شماره ۱۱۸۵۵-۸-۹۷ از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی شده است. علاوه بر این با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اهداف اصلی و نهایی که ما بین این شرکت فناور و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ترسیم شد، عبارت است از:

  1. راه اندازی خط تولید سیستم‌های جداساز لرزه‌ای اصطکاکی از طریق فراهم نمودن زیرساخت‌های مورد نیاز و اخذ گواهینامه فنی محصول از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
  2. ارائه یک آیین‌نامه ملی معتبر و قابل اتکاء برای اولین بار درکشور
  3. و همچنین استانداردسازی محصول در کشور توسط مراجع ذی‌صلاح است.

دانلود فیلم – ساخت تکیه‌گاه‌های جداساز لرزه‌ای لغزنده اصطکاکی

تک پاندول اصطکاکی (SFP) – تیپ ۱
تک پاندول اصطکاکی (SFP) – تیپ ۲
سه پاندول اصطکاکی (TFP) – تیپ ۱
سه پاندول اصطکاکی (TFP) – تیپ ۲
برآورد قیمت تمام شده محصولات